fbpx

V Brně vyrostla šmoulí vesnice, je třeba ji zachránit

  • Soňa Hanušová

Taťka Šmoula dorazil i se svou početnou šmoulí rodinou do Brna. Od pátku 10. března je na zdejším Výstavišti možné navštívit rodinný dobrodružný park Šmoulové – Magický svět. Ten přináší poprvé do Česka šmouly v takovémto rozsahu a nadživotní velikosti. Projděte se šmoulí vesnicí, zhaťte plány čaroděje Gargamela a zachraňte celý les.

Šmoulové, jejichž běžná výška odpovídá třem na sobě postaveným jablkům, zvou děti i dospělé do svých příbytků a na dobrodružnou výpravu. Procházka šmoulí vesnicí s sebou přinese spoustu interaktivních prvků, díky kterým se návštěvníci naučí mluvit šmoulí řečí, zjistí, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají, a nakonec se v něj i promění. Ze šmoulí vesnice pokračuje cesta do kouzelného, tajemně světélkujícího lesa. Po překonání překážkové dráhy a úniku z čarodějovy klece zažijete pocit vítězství nad poraženým Gargamelem. Kolem rozmístěná tlačítka pak skrývají mnohá překvapení: Gargamelův řev, bzučení fialové mouchy či Azraelovo mňoukání.

Šmoulové – Magický svět, foto: JVS Group / Sabir Agalarov

Šmoulové se každý den snaží chránit nejen svou vesnici před zlým Gargamelem, ale také ochraňují okolní les a zvířata v něm. To je důvod, proč si je OSN vybrala za své ambasadory 17 celosvětových cílů udržitelného rozvoje planety. Mezi ně patří například zdraví a kvalitní život, rovnost mužů a žen, udržitelná města a obce, odpovědná výroba a spotřeba či klimatická opatření.

Šmoulové – Magický svět tak přináší nejen zábavu, ale i poznání. Posláním projektu je inspirovat děti a jejich doprovod k ochraně životního prostředí. Návštěvníci se hravou formou dozví o nutnosti ochrany přírody, klimatické změně či podrobnosti o životě v českém lese. Na této části spolupracovala společnost JVS Group, která je pořadatelem, s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy.