fbpx

Czech Design Week

02/09/2022 — 04/09/2022


Galerie Mánes

Masarykovo nábř. 250, Praha

Koupit vstupenky

Festival designové a umělecké tvorby Czech Design Week se pro svůj devátý ročník rozhodl zavítat do pražské výstavní síně v Galerii Mánes. Ve dnech od 2. do 4. září 2022 představí současnou nejen českou designovou tvorbu napříč různými obory, od zavedených jmen po nastupující generaci talentovaných tvůrců.

V rozmezí tří dnů od 2. do 4. září festival nabídne výběr současné tvorby českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designu: od interiérového a průmyslového designu, sklo, keramiku, fashion a šperk až po grafiku a vizuální tvorbu. Formát panelových instalací doplní na festivalu také každodenní doprovodný program v podobě přednášek, panelových diskuzí, hudebních vystoupení a nově také módních přehlídek.

Organizátoři festivalu Czech Design Week si pro letošní ročník nekladli jiný cíl, než si oslavu tvůrčí činnosti plně užít společně s vystavujícími i návštěvníky, protože design v Mánesu si nic jiného nežádá. Pro návrh festivalového vizuálu bylo letos osloveno studio Idea & Maker dua Johana Kroft a Maxim Kroft, kteří se ze svého berlínského ateliéru nově přemístili do New Yorku. Skrze svoji vizuální laboratoř připravili první festivalový plakát s přesahem do digitálního světa NFT. Barevně sytý a do detailu vyhraný vizuál tak získá i další účel, během festivalu bude vydražen a výtěžek věnován pro dobročinný účel.