fbpx

Koncert: Allie X

09/10/2022

20:00


Rock Café

Národní 20, Praha 1

Koupit vstupenky

S více než čtvrt miliardou přehrání svých písniček má Allie X už dávno vybudovanou loajální fanouškovskou základnu. Tu si získala svým pojetím popu s výraznou infuzí gotiky. V říjnu gotická popstar Allie X vystoupí v Praze, v Rock Café.

Od roku 2014, kdy odstartovala svou hudební dráhu, si ji na společnou tour pozvali hvězdy jako Charli XCX, Marina nebo Dua Lipa. Pro samotnou Allie X je nejdůležitější, aby tvorba odrážela pátrání po vlastní osobnosti a poskytla tak bezpečné místo pro všechny fanoušky, kteří mohou při poslechu její hudby hledat a nacházet vlastní klid.

Allie X je známá pro svůj extravagantní gotický styl a kreativně řídí všechny aspekty své tvorby – mimo jiné i výběr fotografů, režisérů nebo stylistů. Díky tomu se jí dostává pozornosti i z prostředí módy. Účastnila se pařížského Fashion Weeku, byla na titulní straně magazínu Vogue a spřátelila se s návrháři jako Iris Van Herpen, Margiela nebo Olivier Theyskens. Stejně tak je hrdou podporovatelkou LGBTQ+ komunity a často hraje na charitativních akcích a gay přehlídkách po celém světě.