fbpx

Koncert: Moon Hooch

08/10/2022

20:00


Jazz Tibet Club

Sokolská 551, Olomouc

Koupit vstupenky

Na podzim přiváží tým festivalu Mladí ladí jazz dvě kapely z USA. Jednou z nich je Moon Hooch, kteří přivezou 8. října do olomouckého Jazz Tibet Clubu a o den později 9. října do pražského Paláce Akropolis čerstvý výbušný materiál z právě vydaného alba Life On Other Planets. Kapela, která dostala na kolena i vybíravého veterána muzikantské rebelie Iggyho Popa, dokáže na dva saxofony a perkuse vykouzlit neskutečné zvukové eskapády, pobavit originálním muzikantským humorem i roztančit davy. V Praze je navíc podpoří neméně energickým vystoupením naše formace Tygroo.

„Říkám vám, že tihle týpci jsou cool!“ prohlásil o kapele Moon Hooch Iggy Pop a The Guardian jako pojmenování jejich stylu nabízí termíny virtuózní jazz nebo akustické techno. Svůj nezaměnitelný sound si vybrousili tvrdou prací, buskingem v newyorském metru. A když neohrožený N.Y.P.D. zhruba před deseti lety zakázal jejich vystupování z důvodu ohrožení veřejného pořádku, začali vyprodávat svoje koncerty po celém světě a vystupovat v televizních show vedle jmen, jako jsou Tame Impala a James Blake.

Kapela, která neváhá pro dosažení nevídaného zvuku nasadit na saxofon pruhovaný červenobílý dopravácký kužel, se sama s nadhledem označuje jako post-racionální band, protože se vždy snaží hlavně dělat věci tak, jak je cítí, aniž by příliš řešila svůj úspěch a budoucnost. Tak přistoupili saxofonisté Wenzl McGowen a Michael Wilbur se svým bubenickým kolegou i k novému albu Life On Other Planets, kdy se prostě a jednoduše snažili přetavit veškerou energii ze svých živých vystoupení do devíti skladeb.