fbpx

Koncert: Royal Republic

06/01/2023

20:00


Výstaviště Křižíkův Pavilon B

Výstaviště 67, Praha

Koupit vstupenky

Švédští mistři návykového rock’n’rollu jsou zpět. Ostřílení muzikanti se zabijáckým instinktem pro skvělé refrény, ale i hudební nadšenci se zálibou v popu, garážovém rocku i hip-hopu, se po fenomenální tour k minulé, discem ovlivněné desce Club Majesty vrací do Prahy.

Jak už napovídá loňský singl RATA-TATA, Royal Republic neubírají ze svého tempa a snahy tvořit rock, který se nebere příliš vážně a bude bavit fanoušky i kapelu samotnou. V Praze se jich RATA-TATA tour dočkáme už 6. ledna 2023 v Křižíkově pavilonu B na pražském Výstavišti. 

Dohromady se dali v roce 2007 na hudební akademii v Malmö, celá Evropa je poznala díky úspěšnému hitu Tommy-Gun a desce We Are the Royal (2010). Už na své první nahrávce s podtitulem „žádné hranice, žádné limity“ definovali svůj těžko zařaditelný a mimořádně živelný styl. Jestli něco tvorbu Royal Republic neopouští, je to sebevědomí a lehkost. Právy ty odkoukali ve svých hudebních začátcích od populárních metalových kapel.

Z malých klubů pro stovku posluchačů to přes festivalové stage dotáhli do velkých koncertních síní. Pražští fanoušci je mohli vidět například v klubu Roxy nebo dvakrát ve Velkém sále Lucerny. Tam ostatně předvedli nezapomenutelnou, dosud poslední show k albu Club Majesty s tanečními hity jako Fireman & Dancer nebo Anna-Leight.