fbpx

Koncert: Tedeschi Trucks Band

Tedeschi Trucks Band

27/10/2022

20:00


Forum Karlín

Pernerova 51, Praha 8-Karlín

Koupit vstupenky

Tedeschi Trucks Band, dvanáctičlenná blues rocková koncertní senzace, vystoupí poprvé v České republice. Ve své hudbě spojují blues, roots rock, soul i jazz. Za svůj debut Revelator získali v roce 2012 Grammy v kategorii nejlepší bluesové album a několikrát se jako kapela roku stali držiteli prestižních Blues Music Awards. Kapela vystoupí v pražském Foru Karlín.

Skupina Tedeschi Trucks Band vznikla v roce 2010 jako společný projekt manželů Dereka Truckse a Susan Tedeschi. Od založení objeli celý svět – od vyprodaných koncertů ve Spojených státech přes Evropu a Japonsko až po letní turné Wheels of Soul, které je jejich koncertní vlajkovou lodí.

Jako zatím poslední nahrávku vydala kapela živé dvojalbum Layla Revisited (Live At LOCKN‘) s hostujícím kytaristou Treyem Anastasio, které zachytilo dnes již legendární živé provedení klasické desky kapely Derek and the Dominos. Jejich diskografie dále zahranuje studiové nahrávky Signs (2019), High & Mighty EP (2019), Let Me Get By (2016), Made Up Mind (2013) a Grammy oceněný debut Revelator (2011), a dále živé záznamy nominované na Grammy Live From The Fox Oakland (2017) a Everybody’s Talkin’ (2012). V letošním roce (2022) připravuje kapela vydání dalšího alba, fanoušci se tedy mohou těšit na jeho představení ve Foru Karlín.