fbpx

Blešení

29/04/2023

10:00


Holešovická tržnice

Bubenské nábřeží 306, Praha

Druhý ročník Blešení v sobotu 29. dubna 2023 v hale 13 Holešovické tržnice propojí udržitelné nákupy s koncerty, workshopy a food festivalem. Koncept zážitkového blešího trhu vytvořila Tamara Klusová s kamarádkami Mirkou Baštovou a Elenou Janotou, zakladatelkou LEMARKETU – moderního tržiště lokálních značek.

Dubnové Blešení má dvě části: Dopolední Blešeníčko, které bude věnováno dětskému sortimentu a jehož součástí bude také dětská zóna s hlídáním, a klasické Blešení s hudebním programem a workshopy. Dnem provede herec a zpěvák Šimon Bilina, velký propagátor secondhandového nakupování. Kromě koncertů a kreativních workshopů bude v hale 13 rovněž food zóna plná občerstvení od vybraných lokálních podniků i barů s nejrůznějšími drinky.

Na Blešení si svůj prodejní prostor může zařídit úplně každý a poslat tak dál kousky ze svých šatníků nebo třeba i knihy, dekorace či nábytek – zkrátka vše, co ještě může udělat radost někomu dalšímu. Zároveň tu příležitost dostávají projekty a poctivé lokální značky zabývajícím se recyklací, udržitelností nebo slow módou, stejně tak mají šanci i produkty druhé jakosti nebo kousky ze starších kolekcí.

Cílem pořadatelek je dát věcem, které se bezúčelně vyskytují v našich domácnostech, nový život a šanci najít opakované uplatnění. Zároveň fandí všem, kdo se zabývají recyklací, udržitelností a vintage nebo slow módou, a rády by je představily širší veřejnosti.