fbpx

Colours of Ostrava

19/07/2023 — 22/07/2023


Dolní Vítkovice

Dolní Vítkovice, Ostrava

Koupit vstupenky

Festival Colours of Ostrava oznamuje svoji první hvězdu na rok 2023, kapelu OneRepublic. Americká pop rocková formace si v čele se svým charismatickým zpěvákem, multiinstrumentalistou a autorem mnoha skladeb Ryanem Tedderem vydobyla místo jedné z nejúspěšnějších současných světových kapel. Do Ostravy přijede i s novým hudebním materiálem – OneRepublic vydali v únoru loňského roku singl West Coast poutající na šesté studiové album. Festival kromě OneRepublic nabídne i řadu dalších hudebních hvězd.

OneRepublic jsou jednou ze současných globálně nejúspěšnějších světových kapel. Svědčí o tom jak vyprodaná stadionová turné, tak i miliardová přehrání jejich nejslavnějších hitů. Jako autor za nimi stojí především zpěvák, multiinstrumentalista a charismatický frontman Ryan Tedder. Vedle vlastní kapely také skládá pro Beyoncé, Miley Cyrus, Eda Sheerana, Jonas Brothers, Jennifer Lopez, Katy Perry nebo Paula McCartneyho a za produkci alb pro Adele a Taylor Swift získal tři Grammy. Jak dosvědčuje skladba na soundtracku k filmu Toma Cruise Top Gun: Maverick, je Ryan Tedder vyhledávaným autorem skladeb k filmům a seriálům.

Po OneRepublic se další hvězdou festivalu Colours of Ostrava 2023 stává americký rapper, hudebník a skladatel Macklemore. Jeho melodické propracované písně dosáhly miliardových přehrání a dostaly se na vrcholky hitparád po celém světě. Do Ostravy přiveze na hlavní pódium výpravnou show, která návštěvníkům nabídne velkou podívanou – s hudebníky i tanečnicemi a tanečníky. Zároveň na jaro 2023 ohlásil vydání nového alba.

Do sestavy svých headlinerů přidává festival další velké jméno – tentokrát pro milovníky kytar, postpunku a indierocku. Newyorská kapela Interpol se vrátí po šesti letech do České republiky a v červenci v Ostravě představí naživo své loňské album The Other Side of Make-Believe.

Na Colours of Ostrava vystoupí vůbec poprvé v České republice jedna z největších a nejvlivnějších světových hudebních legend, osmdesátiletý brazilský písničkář Gilberto Gil. Držitel devíti cen Grammy, nositel francouzského Řádu čestné legie, člen Brazilské literární akademie, autor desítek alb, ale i sociální aktivista, ochránce životního prostředí a politik přijede do Ostravy v rámci rozlučkového turné Aquele Abraço Tour s dvanáctičlennou kapelou složenou ze členů své rodiny. Zahraje „the best of” své bohaté hudební kariéry. Hudebník propojil tradiční brazilské styly s rockem, reggae, funky, popem a celý svůj život zpochybňoval jakoukoliv hudební ortodoxii.

Dalšími potvrzenými jmény jsou Niall Horan a Jacob Collier. Devětadvacetiletý Ir Niall Horan, bývalý člen slavné chlapecké skupiny One Direction, hypnotizuje tisícové davy fanoušků chytlavou, pozitivně naladěnou melodickou hudbou. Jacob Collier se stal jediným britským interpretem, který cenu Grammy získal za každé ze svých čtyř alb. Ohromuje tím, jak si bez námahy poradí i s nejsložitější hudbou. Té své říká „great big mixture“ a z popu v ní zlehka přeskakuje k jazzu, soulu, klasice, hip hopu, funky, EDM a vlastně k čemukoliv, co ho napadne.

Festival Colours of Ostrava 2023 nabídne v červenci v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic na desítce hudebních scén program plný velkých hvězd, strhujících kapel všech žánrů z celého světa. Například britská elektropunková dvojice Sleaford Mods, výjimečný klavírista ukrajinského původu Lubomyr Melnyk, britská jazz-psychedelická formace The Comet is Coming, britský zpěvák Tom Grennan, polská neoklasická klavíristka Hania Rani, mexická cumbia formace Son Rompe Pera nebo německá technodechovka LaBrassBanda. Na dalších scénách bude možné zhédnout nehudební program včetně mezinárodního fóra Meltingpot, divadel, filmů, workshopů i výtvarných aktivit.