fbpx

Czech Design Week

07/09/2023 — 10/09/2023


Galerie Mánes

Masarykovo nábřeží 250/1, Praha

Koupit vstupenky

Přehlídka designové tvorby zahrnující výběr těch nejvýraznějších talentů mladé generace designérů a umělců oslaví od 7. do 10. září 2023 v pražské Výstavní síni Mánes svůj jubilejní desátý ročník. Nezávislá přehlídka Czech Design Week se díky spolupráci s módní přehlídkou We’re Next pro letošní ročník rozšíří o druhý výstavní prostor v nové budově Technologického centra UMPRUM v pražské Mikulandské ulici.

Festival Czech Design Week vstupuje do desátého ročníku důrazem na objevování nových tváří designu, na představení talentovaných nezávislých tvůrců, a také na spolupráce s úspěšnými značkami, které kladou důraz na nejnovější trendy. Chybět nebudou ani pozvaní zahraniční hosté. Tvorba vystavujících se již podruhé představí prostřednictvím panelových instalací v hlavním výstavním prostoru festivalu, kterým je Výstavní síni Mánes. Už loňský ročník totiž potvrdil, že současná tvorba designérů, která často pluje na hranici mezi designem a uměním, patří do galerijního prostoru této ikonické funkcionalistické budovy.

S desetiletým výročím jubilejní Czech Design Week spojí i svůj doprovodný program. Ten se zaměří na uplynulou dekádu v českém designu a na jeho budoucnost, trendy i výzvy. Stejně jako v předcházejících ročnících však přinese také celé spektrum nejrůznějších přednášek, debat či workshopů s cílem oslovit a pozvat na festival co nejširší publikum a ukázat, že design i umění je tu pro každého bez výjimky a bez předsudků.

Novinkou je projekt New Generation, kurátorská selekce současných děl nadaných studentů a čerstvých absolventů uměleckých a designových oborů.