fbpx

Divadelní festival Kutná Hora

08/09/2022 — 10/09/2022


Kutná Hora

DFKH je zaměřen na prezentaci nezávislého divadla v mezinárodním rozměru s důrazem na současná aktuální témata. Hlavní program sestává z vybraných nových produkcí české nezávislé scény z Prahy a regionů a také prezentaci scény evropské.

Festival každý rok zprostředkuje veřejností inscenace převážně ze Střední a Východní Evropy. Každý rok speciálně pro DFKH vzniká autorská inscenace připravená tvůrci nastupující generace. Tradicí festivalu je dramaturgická linie loutkového a objektového divadla pro dospělého diváka a veřejně přístupný program pro rodiny s dětmi v centru města. Program je doplněn o diskuse, koncerty, instalace a další doprovodné aktivity.

Festival je zároveň platformou pro pracovní setkání zaměřenou na rozvoj spolupráce jednotlivých aktérů a rozvoj a podporu nezávislého sektoru jako takového. Díky networkingovým setkáním DFKH iniciuje příležitosti pro spolupráci napříč sektorem v českém a mezinárodním měřítku. Rozšiřuje povědomí o neziskovém sektoru skrze setkání s veřejností, kdy každý rok probíhají tematické diskuse.