fbpx

Electric Universe

24/11/2023

21:00


O2 universum

Českomoravská 2345/17, Praha

Koupit vstupenky

Hudební a audiovizuální show Electric Universe 24. listopadu v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy. Úspěšný hudební skladatel a producent Karel Havlíček večer zahájí klasickými skladbami ze své tvorby v moderním pojetí a poté naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble. A pak se planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Jerome Isma-ae a další. O2 universum se tak poprvé stane dějištěm elektronického eventu.

Návštěvníky noci Electric Universe čeká osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální energie, která je roztančí.

Hudební dramaturgie večera se skládá z několika částí. Úvodní vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem provede publikum jeho klasickou autorskou tvorbou za doprovodu hry na klavírní křídlo. Následně se formát akce změní do elektronického žánru a část Karlova live setu doprovodí až třicetičlenné symfonické hudební těleso Stro.My Ensemble pod vedením šéfa souboru a dirigenta Jiřího Trtíka.

V další části večera navážou na elektronickou předehru zahraniční hosté světového formátu. Osobitý berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner, který se po vyprodaném koncertu vrací po třech letech zpět do Prahy. Stejně tak talentovaný německý producent Jerome Isma-ae. Sympatický a dnes již legendární DJ si získal srdce domácího publika v rámci vystoupení na populárních elektronických eventech jako Sensation White. Do České republiky zavítá znovu po více než deseti letech. Jerome aktuálně připravuje nové autorské album, na kterém bude spolupracovat mimo jiné právě s Karlem Havlíčkem, kde společně produkují skladbu s názvem Electric Universe. Ta se zároveň stane hymnou letošní premiérové edice této podzimní akce. V jednání jsou i další velká zahraniční jména, která budou postupně odhalena.

Kromě kvalitního hudebního zážitku čeká na návštěvníky O2 universa strhující audiovizuální produkce postavená na precizním zvuku a obří panoramatické LED obrazovce v aktuálně nejvyšším dostupném rozlišení. Chybět nebude na míru vytvořená vizuální projekce, programovaná světelná show nebo další technologické a interaktivní 3D prvky, které dohromady provedou účastníky zcela jiným časoprostorem. Na vizuálním obsahu show bude mj. participovat i Maxim Havlíček, mezinárodně uznávaný výtvarný umělec, bratr Karla Havlíčka.