fbpx

Festival otrlého diváka

06/03/2023 — 12/03/2023


Kino Aero

Biskupcova 1733/31, Praha

Koupit vstupenky

Máloco se vyrovná zkušenosti, když sledujete horor či třeskutě směšný brak ve společnosti tří stovek stejně naladěných lidí. Kmenová přehlídka pražského kina Aero vedle toho nabízí řadu interaktivních projekcí, kde za pomoci náležitě laciných a kutilsky vytvořených prostředků filmy nezůstávají jen na plátně, ale pronikají přímo do sálu. Festival otrlého diváka je po osmnácté opět tady! Ve dnech od 6. do 12. března 2023 se zaměří na filmy s tématem mateřství.

První den zahájí slasher Sesterstvo smrti a po něm novinka Děcka proti emzákům, která by obstála i jako úchylnější verze Stranger Things s o poznání sprostějšími protagonisty a výrazně nechutnějšími antagonisty. V úterním programu zjistíte, že filmy 2001: Vesmírná odysea a Rosemary má děťátko nemají společného sice nic, ale jejich dítě by se jmenovalo Břímě běsu. Ve středu 8. března pak diváky čeká první ze čtyř live dabingů.

Namísto tiché adorace kinematografického umění na festivalu zažijete projekce, kde se sál otřásá salvami smíchu či vyděšeným řevem. Mezi tyto projekce patří už téměř vyprodané filmy: Kdopak to vraždí II, Toxičtí křižáci, El Santo proti mumiím z Guanajuata. Hned první zmíněný se zabývá experimenty na těhotných.

Festival otrlého diváka v žižkovském Aeru doprovodí mateřsky vymazlená výzdoba předsálí z dílny Zuzany Blaštíkové i Aerodrinky plné krve, šlemu, mléka, chlastu a jiných ingrediencí neoddělitelně spojených s mateřstvím.

Otrlec se v průběhu jara podívá i do dalších měst: 31. března navštíví Univerzitní kino Scala v Brně a 21. dubna BIO Central v Hradci Králové.