fbpx

Festival Pernštejnlove

25/07/2023 — 29/07/2023


zámek Pardubice

Zámek 2, Pardubice

Koupit vstupenky

Na pět červencových dní se Zámek Pardubice a jeho nádvoří, parkán i valy stanou dějištěm osmého ročníku divadelního festivalu pod širým nebem Pernštejnlove. I letos láká na řadu kvalitních divadelních představení, které spojuje téma lásky. Do Pardubic zamíří divadelníci z jedenácti souborů z celé republiky. Diváci se mohou těšit na komedie, muzikál, thriller nebo akrobacii. Součástí akce jsou koncerty v parkánu i rodinná sobota s Divadlem Drak. Festival zahájí představení Umění vraždy v podání Indigo company.

Mezi letošními hvězdami Pernštejnlove zazáří Robin Ferro z ostravského Divadla Mír, který se představí v roli anděla v autistickém leporelu s příchutí francouzského kabaretu Plavat v jezeře divadla Studio G.

Velkým lákadlem bude divadelní adaptace slavné komedie Válka Roseových, se kterou do Pardubic přijíždí oblíbené olomoucké Divadlo Tramtarie.

Řadu příznivců si jistě najde i pražské Divadlo v Řeznické, které do Pardubic vyšle Kateřinu Macháčkovou ve strhujícím monodramatu Show Dr. Ruth. Životopisná hra Marka St. Germaina vypráví příběh ženy, která přežila holocaust a stala se nejslavnější americkou sexuální terapeutkou.

První festivalový den pak ovládne soubor Indigo Company s komediálním thrillerem Umění vraždy. Divácky úspěšná komedie si klade otázky, čím vším je ovlivněn úspěch, jak se vyrovnat s odmítnutím a co jsme ochotni obětovat pro vlastní slávu.

Osmý ročník Pernštejnlove také nabídne hned dvě akrobatická představení. Na zrekonstruovaném malém nádvoří pardubického zámku budou diváky ze sedadel zvedat soubor Squadra Sua se svou pouliční rodinnou klauniádou Happy Hour a dvojice Koťátko zkázy s novinkou Třeba to vyjde. Tento soubor v minulosti na festivalu diváky překvapil jako host v představení ukrytém pod názvem Rande naslepo. Ani letos diváci nepřijdou o zážitek, vydat se na představení, o kterém nic netuší – čeká je tentokrát v pátek 28. července v šapitó na zámeckých valech.