fbpx

Kino: Indián

22/09/2022


Premiéra česko-slovensko-polské komedie slibuje Karla Rodena v roli, v jaké ho diváci ještě neviděli. Film Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka.

Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétá nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy.

Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky.

Indián kromě Karla Rodena představí také několik českých, slovenských a polských herců. Kromě českých a slovenských jmen jako je Vica Kerekes, Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Martin Pechlát, Zdeněk Maryška, Tomáš Matonoha, Eva Landlová, Zuzana Kraváriková či Oliver Oswald se tak na plátně objeví například i uznávaní polští herci Daniel Olbrychski, Marta Zmuda Trzebiatowska, Magdalena Niec a Przemyslav Kapsa.