fbpx

Koncert: Alec Benjamin

25/07/2022

19:00


Žluté lázně

Podolské nábřeží 3/1184, Praha

Koupit vstupenky

Alec Benjamin ušel jako hudebník ohromnou cestu. „Popový písničkář budoucích generací,“ jak jej nazvali v prestižním časopise Time, vydal v dubnu své druhé album (Un)commentary. Na něj začal již dříve lákat singlem Shadow of Mine. Na svém kontě má také dvojitě platinovou skladbu Let Me Down Slowly, která má jenom na Spotify téměř miliardu přehrání. Bezpochyby tak zazní během jeho pražského koncertu ve Žlutých lázních.

Po svém prvním (a hned vyprodaném) koncertě v roce 2019 se teď Alec Benjamin vrací do České republiky. V rámci letní koncertní série My Kind of Summer vystoupí 25. července v pražských Žlutých lázních. Jako speciální host vystoupí švédská zpěvačka Winona Oak.

Songy Aleca Benjamina mají na streamovacích službách více než čtyři miliardy přehrání, na sociálních sítích ho sleduje přes deset milionu fanoušků. Loňský rok navíc zakončil vydařeným a vyprodaným turné po Severní Americe a hned dvěma vystoupeními v late night shows (u Jimmyho Fallona a Jamese Cordena).

Do Prahy přijede s čerstvou deskou (Un)commentary. Na té se Benjamin zaobírá současnými tématy, která se dotýkají i jeho samotného – radosti a zklamání dospělého života, tendence nezdravě propadnout sociálním sítím, existenciální úzkosti, vztek i dalšímu počtu jevům lidské povahy. „Všichni mí oblíbení hudebníci jako Bob Dylan nebo Leonard Cohen reflektují dobu, ve které sami žili,“ dodává.