fbpx

Koncert: Ana Popović

16/11/2022

20:00


Palác Akropolis

Kubelíkova 27, Praha

Koupit vstupenky

Oceňovaná bluesrocková kytaristka, zpěvačka a skladatelka Ana Popović vedle vystoupení na šumperském festivalu Blues Alive zahraje také 16. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Letos Ana Popovic slaví 20 let na „turné”, kdy neúnavně koncertuje jak samostatně se svojí šestičlennou kapelou nebo společně s B.B. Kingem, Buddy Guyem, Jeffem Beckem, Joe Bonamassou a mnoha dalšími.

Ana Popović si k 20. výročí koncertování nadělila nové CD a DVD nazvané Live for LIVE, na kterém se ohlíží za svou kariérou čítající tisíce koncertů po celém světě. Živé album představuje nejen Anino fascinující kytarové umění, ale také její výjimečnou kapelu, která úspěšně spojuje hudební styly. Aninu vášeň na pódiu vystihuje i název alba – tohle je to, čím žije.

Hudebnice se do amerického blues zamilovala již jako dítě, začínala doma v srbském Bělehradě. Poté se přestěhovala do Nizozemska, kde studovala na konzervatoři jazz a world-music. Po více než deseti letech života v Amsterdamu se přestěhovala do Memphisu v Tennessee, aby nahrávala a spolupracovala s jižanskými hudebníky. Nakonec se v roce 2016 přestěhovala s rodinou do Los Angeles v Kalifornii, kde nyní žije.