fbpx

Koncert: Aries

07/09/2022

20:00


Rock Café

Národní 20, Praha

Koupit vstupenky

Americký hudebník Aries je umělcem mnoha talentů: rapper, zpěvák, producent, režisér, grafický designér a ilustrátor. Do pražského Rock Café přijede Arshia Nicholas Fattahi vystupující pod uměleckým jménem Aries 7. září 2022 v rámci turné ke své druhé desce Believe in Me, Who Believes in You.

Aries pochází z Kalifornie, kde vyrůstal v rodině klasických hudebníků. Svou lásku k hudbě objevil v pubertě, když sledoval na DVD záznamy koncertů Linkin Park. Namísto toho, aby se socializoval se svými vrstevníky, začal sám studovat produkci a zdokonalovat své hudební schopnosti. Své první covery sdílel společně s dalšími zábavnými videi a tutoriály na YouTube. Ve chvíli, kdy na svém kanálu nasbíral přes 200 tisíc sledujících, věděl, že je správný čas začít vydávat vlastní tvorbu. Skladby z roku 2018 – Carousel, Sayonara a Racecar – rychle nasbíraly první miliony streamů.

Jeho debutové album Welcome Home bylo přijato s nadšením. Svým fanouškům ho poprvé představil živě v rámci vyprodaných turné po Evropě i USA. Kromě toho, že si Aries desku sám produkoval, režíroval i všechny klipy a stál taky za veškerými vizuály.

Na svém druhém albu Believe in Me, Who Believes in You se Aries znovu vrhá do neprobádaného teritoria a k albu sám dodává: „Nejvíce ho ovlivnily všechny ztráty a výzvy, kterým jsem čelil v posledních dvou letech.“ Jeho otevřenější přístup k textům je znát na singlech Fool’s Gold nebo Kids on Molly.