fbpx

Koncert: Billy Talent

20/06/2023

18:00


Amfiteátr Loket nad Ohří

Koupit vstupenky

Fanoušci rockových Billy Talent zažijí v červnu dvojitý nářez. Po účasti na Rock for People kapela následně 20. června 2023 předvede svou show v jedinečném open-air prostředí amfiteátru v Lokti nad Ohří. Jejich hity jako Red Flag, Fallen Leaves a Surrender se tak ponesou romantickým podhradím s jedinečným výhledem na historický monument hradu. Zazní i nové pecky z loňského, v pořadí šestého, alba Crisis of Faith.

Historie Billy Talent sahá až na střední školu, kde se na jedné talentové soutěži potkali kluci z kapely To Each His Own – zpěvák Benjamin Kowalewicz, baskytarista Jonathan Gallant a bubeník Aaron Solowoniuk s kytaristou Ianem D’Sanem. Ten se k nim přidal a vznikla kapela Pezz. První demo vzniklo v garáži v roce 1994 a stylově se dal přirovnat ke směsici grunge a hip hopu.

Obrovského úspěchu dosáhla kapela už s druhým albem Billy Talent II (2006). Přes milion alb prodali v rodné Kanadě, mezinárodní prodeje přesáhly 3 miliony, čímž kapelu ověnčily multiplatinovými deskami a samozřejmě vynikajícími pozicemi v hitparádách. Po deseti letech, dvou dalších řadovkách, reedici debutového alba a best of albu Hits se kapela přihlásila o slovo roku 2016 s pátou nahrávkou Afraid of Heights plnou energických punk rockových kousků s ostrými kytarovými riffy. Texty se často dotýkají současných problémů, Afraid of Heights tak lze chápat jako vzkaz společnosti. Glosuje problematiku držení zbraní, tlaku společnosti na jedince, drancování přírody, i voleb v USA. V lednu 2022 spatřilo světlo hudebního světa šesté řadové album Crisis of Faith, kterému předcházelo vydání několika singlů včetně End of Me.