fbpx

Koncert: Cassia

26/09/2022

20:00


Chapeau Rouge

Jakubská 2, Praha

Koupit vstupenky

Cassia kombinuje pozitivní indie pop kapel jako Foals a Vampire Weekend s jazzově laděnými afrobeaty Fely Kutiho a Ebo Taylora a americkými folkovými vlivy Paula Simona. Vytváří tak osobitý zvuk, který povznáší. Jejich energií se můžete nechat unést i vy, a to 26. září v pražské Chapeau Rouge.

Britské trio Cassia hledá eskapismus v zářivých melodicích, jejich texty vždy zůstávají introspektivní i osobní. Stejně tak se nebojí přesně pojmenovávat výzvy, před kterými stojí jejich představitelé. Rob Ellis, Lou Cotterill a Jake Leff tvoří katarzní skladby, v nichž přebírají plnou kontrolu nad svými emocemi. Textově Cassia čerpá z obyčejných věcí – z každodenního života, rutinních rozhovorů a důležitosti rozpoznávání maličkostí v životě uprostřed chaosu.

Trojice, která se potkávala v domovském městě Macclesfield na severu Velké Británie, objevila společnou lásku k world music inspirovanou cestováním Robovy rodiny. Jeho otec a dědeček žili několik let v Zambii a oba se vrátili se sbírkou nahrávek dokumentujících zvuk jejich cest. V roce 2018 se kapela vydala do Bathu nahrát své debutové album Replica. První singly Loosen Up a Get Up Tight nasbíraly přes 100 000 streamů a jedna z jejich nejpopulárnějších písní 100 Times Over získala téměř dva miliony streamů na Spotify. Což je působivé na píseň, která vznikla ve školním hudebním studiu, když bylo Robovi pouhých 17 let.