fbpx

Koncert: Denzel Curry

16/05/2022

20:00


Žluté lázně

Podolské nábřeží 3/1184, Praha

Koupit vstupenky

Americký rapper Denzel Curry spojuje jako jeden z mála flow staré rapové školy s aktuálními trapovými beaty. Svou elektrizující živou show předvede ve své nejlepší formě v Praze na turné k novému albu Melt My Eyez See Your Future, na které láká singlem Walkin s futuristicko-westernovou stylizací. Denzel Curry v Praze vystoupí 16. května ve Žlutých lázních, spolu s ním se představí i vycházející hvězdy PlayThatBoiZay.

Denzel Curry pochází z Miami a své první mixtapy začal vydávat před deseti lety jako člen vlivné crew Raider Klan (Xavier Wulf, Chris Travis), která stála u nástupu trapu. Ve své tvorbě tak Curry mixuje oldschoolový hip hop s mlhavými beaty a cloud rapem, mezi jeho vzory pak patří 2Pac, dancehallový jamajský zpěvák Buju Banton, ale i klasičtí afroameričtí básníci. Svým debutem Nostalgic 64 (2013) a singlem Ultimate (2015) upevnil svou pozici na undergroundové scéně. Když o pět let později debutoval na major labelu s nahrávkou TA13oo, patřil už Curry mezi nejkultovnější rappery na scéně. Do širokého povědomí se dostal díky virálnímu hitu Clout Cobain, který tematizoval hudebníkovy deprese. O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Nedávný track Walkin vyšel společně s epickým videem režírovaným Adrianem Villagomezem. Ve vizuálu Curry prochází vesmírnou pouští a v závěru se potkává s antagonistou ztvárněným legendárním westernovým hercem Johnem Waynem. Skladbu produkoval Banx (Jorja Smith, J. Cole) a jedná se o jeden z nejdynamičtějších tracků vůbec, který skvěle uvozuje celé album i novou éru v kariéře amerického hudebníka. Ten se s koncem roku 2021 rozhodl ukončit své období plné altereg a postav.