fbpx

Koncert: Fall Out Boy

18/10/2023

20:00


Sportovní hala Fortuna

Za Elektrárnou 419/1, Praha

Koupit vstupenky

Hrají víc než dvacet let, přesto se do Prahy poprvé podívají až letos. Fall Out Boy přivezou do hlavního města své největší hity (Thnks fr th Mmrs, Centuries…) i osmé studiové album So Much (for) Stardust. Že půjde o velkolepý večer, stvrzují i pečlivě vybraní předskokani, těmi jsou Lyndsey Gunnulfsen vystupující pod pseudonymem PVRIS, a Joe Mulherin, lépe známý pod jménem nothing,nowhere. Koncert se uskuteční 18. října 2023 ve Sportovní hale Fortuna.

Turné s názvem So Much for (Tour) Dust odkazuje na stejnojmennou desku, která vyšla 24. března, čtyři roky od poslední řadovky Mania. Půjde zároveň o první release na labelu Fueled by Ramen (Twenty One Pilots, All Time Low, A Day to Remember). Produkce se jako obvykle ujal Neal Avron, se kterým FOB spojili síly na nahrávce Folie à Deux z roku 2008 a od té doby se jejich tvůrčí cesty nerozdělily. První vlaštovku Love From the Other Side uvedli stylově u Jimmyho Kimmela.

Fall Out Boy se dali dohromady v roce 2001 ve Wilmette, Illinois. S kořeny v chicagské hardcore punkové scéně kapelu založili Pete Wentz (baskytara) a Joe Trohman (kytara) jako svůj vedlejší pop-punkový projekt. Krátce nato se připojili zpěvák a kytarista Patrick Stump a bubeník Andy Hurley. Debutovali o dva roky později albem Take This to Your Grave, které magazín Rolling Stone později označil jako páté nejlepší poppunkové album všech dob: „(…) přinesli nový rozměr, v němž se těžké riffy a screamo estetika mísí se staromódním žalem teenagerů,” napsal tehdy. Komerčního úspěchu dosáhli druhou deskou From Under the Cork Tree (2005). Té se ve Spojených státech prodalo více než 2,7 milionu kusů, čímž se stala nejprodávanějším albem Fall Out Boy vůbec.