fbpx

Koncert: Fletcher

21/04/2024

18:30


SaSaZu

Bubenské nábř. 306/13, Praha

Koupit vstupenky

Silné melodie, s nimiž boří hitparády, a ještě poutavější příběhy v textech. Queer ikona Fletcher přiveze do Prahy svůj osobní debut Girl of My Dreams, na kterém se disco estetika snoubí s rockovými baladami. V Praze vystoupí vůbec poprvé 21. dubna 2024 v klubu SaSaZu. Jako support přiveze hlučné altrockové duoArxx, jehož hudba zní, jako by ji psala verze Taylor Swift, která vyrůstala na Nirvaně. 

Fletcher Ameriku okouzlila už začátkem minulé dekády v X Factoru, své debutové EP You Ruined New York City for Me ale vydala až v roce 2019. Hit Undrunk o tom, jak vrátit čas a přestat milovat někoho, kdo vám tolik ublížil, americkou zpěvačku vystřelil ke slávě, od té doby o jejím talentu psal The Guardian nebo Time a další úspěchy přicházejí. Druhé EP The S(ex) Tapes zamířilo na vrchol žebříčku iTunes a nadšeně se o něm psalo v Teen Vogue, GQ nebo magazínu Paper. Kromě singlu Bitter vzbudila rozruch skladbou Girls Girls Girls se samplem ikonické písně I Kissed a Girl od Katy Perry. Spolu s Duncanem Laurencem se podílela na nové verzi jeho hitu Arcade a duet nazpívala také s popovou zpěvačkou Hayley Kiyoko.

V rámci světového turné Fletcher v Praze představí svůj loňský debut Girl of My Dreams, na kterém spolupracovala s producentkou Jennifer Decilveo (Dua Lipa). Pilotní singl Becky’s So Hot představila v The Tonight Show Jimmyho Fallona, song se poté umístil jak v alternativním, tak rockovém žebříčku Billboard.