fbpx

Koncert: Girli

16/04/2023

19:00


Bike Jesus

ostrov Štvanice 1125, Praha

Koupit vstupenky

Po předloňské premiéře na hudebním showcase festivalu Nouvelle Prague a loňské headline show na Prague Pride se Girli 16. dubna 2023 vrací do Prahy. V rámci série Rock for Poeple Concerts vystoupí v klubu Bike Jesus na Štvanici, aby fanouškům naservírovala svůj drzý, vzdorný elektro-pop, který Milly Toomey pod jménem GIRLI nahrává už od puberty.

Girli si už ve čtvrnácti letech uvědomila, že se chce živit hudbou. Svou kariéru započala na open mics a později založila indie rockovou kapelu Ask Martin, kde zpívala a hrála na kytaru. Svůj první sólový singl So You Think You Can Fuck With Me Do Ya? jako Girli vydala v roce 2015, když jí bylo sedmnáct let. Toho roku také podepsala smlouvu s PMR Records. Postupně si vytvořila image, která je stejně tvrdá, jak jen může slovo „holka“ působit měkce.

Zjistit, kdo se skrývá pod tou tvrdou cybergoth fasádou, se Girli podařilo až potom, co přišla v roce 2019 o nahrávací smlouvu, vztah, a mnohá přátelství, a díky tomu vytvořila dosud nejlepší hudbu své kariéry. V únoru 2021 vyšlo její první EP Ex Talks, které je ovlivněno zvukem grunge z devadesátek a punkem 70. let.