fbpx

Koncert: Highly Suspect

12/10/2023

19:00


Roxy

Dlouhá 33, Praha

Koupit vstupenky

Chemicky nevyvážená směs drsných kytar, podmanivého piana, nestandardních syntezátorů, hiphopové produkce, filmové vize a nádherně posedlého vokálu – to jsou Highly Suspect! V rámci série Rock for People Concerts se kapela nominovaná na několik cen GRAMMY vrací do České republiky, kde 12. října 2023 zboří pražský klub Roxy. Jako special guest vystoupí fanouškům Rock for People také velmi dobře známá kapela The Picturebooks.

Fenomén, který si oblíbila celosvětová fanouškovská základna známá jako MCID [My Crew Is Dope], loni na festivalu Rock for People předvedl, že každá jejich návštěva u nás má obrovský smysl. Highly Suspect se nikdy nespokojili s následováním ostatních, naopak vždy posouvali rockovou hudbu kupředu tím, že věřili svým instinktům a vztyčovali prostředníček všemu ostatnímu.

Poté, co si vybrousili cestu jako undergroundová kuriozita, vyškrábali se na cestu k mainstreamové proslulosti svým plnohodnotným debutem Mister Asylum z roku 2015. To si vysloužilo nominaci na cenu GRAMMY v kategorii Nejlepší rockové album a singl Lydia získal nominaci na Nejlepší rockovou píseň. Následné album The Boy Who Died Wolf z roku 2016 ožilo zlatým singlem My Name Is Human, který se katapultoval na první místo Billboard Mainstream Rock Chart a získal nominaci na cenu GRAMMY v kategorii Nejlepší rocková píseň.

V roce 2019 potvrdila kapela svoji vzácnost tím, že na stejném albu spolupracovala s Young Thugem a metalovou Gojirou. Se stovkami milionů streamů a vyprodanými koncerty na mnoha kontinentech Highly Suspect na albu The Midnight Demon Club z roku 2022 opět prohlubují svůj náskok bez kompromisů a bez omluv, když vyzývají rock, aby byl opět nebezpečný. A možná i život měnící.