fbpx

Koncert: Isaac Anderson

01/12/2023

20:00


Meet Factory

Ke Sklárně 3213/15, Praha

Koupit vstupenky

V Praze jsme ho mohli vidět na stagi vedle Louise Tomlinsona i jako předskokana Only the Poets. Teď pop-rockový hudebník Isaac Anderson míří do MeetFactory na svůj dosud největší sólový koncert. „Někdy jsem ztracenej,” nebojí se přiznat Anderson, který se stává generačním hlasem, jež dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Začínal jako kytarista v sestavě britské kapely Hindsight, ještě předtím zpíval na svatbách. V rockové kapele Fast Car to Florence už plnil roli frontmana a v koncertní kapele Louise Tomlinsona hrál na kytaru. Poprvé s vlastní tvorbou jsme ho mohli vidět loni před koncertem Only the Poets ve Žlutých lázních.

„Vím, že ty něco hledáš – a já to hledám s tebou,“ zpívá v titulním songu průlomového EP Love in Conversation. Na něm dal Anderson jasně najevo, že je nejsilnější v poprockových písničkách, které jsou stejně tak baladické jako ostré.

Vyrůstal při poslechu hudby Phila Collinse i Stevieho Wondera, později propadl kapelám Fall Out Boy či My Chemical Romance a nebojí se přiznat, že podlehl jejich vlivu. „Když jsem zpíval na svatbách, většina písniček se mi brzy omrzela – výjimkou ale byla Yellow od Coldplay,“ odpovídá Isaac na otázku, který song je pro něj tím opravdu bezchybným. V Praze teď představí to nejlepší ze své tvorby.