fbpx

Koncert: Jack Savoretti

29/09/2022

20:00


Roxy

Dlouhá 33, Praha

Koupit vstupenky

Jack Savoretti ví, jak zdolat hitparády i srdce svých fanoušků. Za sebou má už sedm alb; to poslední, Europiana, vyšlo loni a najdeme na něm i dlouholetého spolupracovníka Davida Bowieho Nila Rodgerse z kapely Chic. Album se letos v květnu dočkalo rozšířeného vydání, které doprovodí série koncertů. Praha bude jednou z prvních zastávek mimo Velkou Británii.

Britský skladatel a vokalista Jack Savoretti má italské, německé i polské kořeny a jeho evropanství se odráží i v tom, co dělá jako hudebník. Song You Don’t Have To Say You Love Me/ Io Che Non Vivo Senza Te je dvojjazyčným přepracováním hitu Dusty Springfield a také první vlaštovkou rozšířené edice alba Europiana, na které najdeme celkem šest nových skladeb. „Stejně jako si občas přejete, aby noc nikdy neskončila, přeji si, aby byla nekonečná i cesta Europiany,“ říká Jack o svém albu. Tomu znovu dominují procítěné, emocemi nabité skladby klasického střihu, ale i svižnější až taneční tracky.

Savorettiho teď čekají koncerty po boku Diany Ross i Kaiser Chiefs, ve dnech babího léta pak přiveze ceněné album i do Prahy – a první podzimní dny nemohly dostat lepší kulisu.