fbpx

Koncert: Larkin Poe

31/10/2023

20:00


Forum Karlín

Pernerova 51, Praha

Koupit vstupenky

Americká bluesrocková kapela Larkin Poe, již tvoří sestry Rebecca a Megan Lovellovy, ohlašuje největší český koncert. Uskuteční se 31. října 2023 v pražském Foru Karlín. Duo představí naživo své nové album Blood Harmony.

První domácí vystoupení sesterské formace bylo v roce 2019 naplánováno do pražského klubu Jazz Dock, ale již tehdy bylo pro velký zájem přesunuto do Paláce Akropolis. Jejich strhující a divoké koncerty na pomezí jižanského blues, roots rocku a americany s výraznými kytarovými riffy na elektrickou a slide kytaru si získávají po celém světě i u nás stále více fanoušků, a tak se aktuální koncert uskuteční ve Foru Karlín.

Na svém zatím posledním albu Blood Harmony, které vyšlo loni 11. listopadu, zvou Larkin Poe posluchače do prostředí, které znají obě sestry velmi zblízka – do světa jižanského rocku. Zároveň ale do něj vnášejí novou muzikantskou energii a podněty. Na desku obě sestry přizvaly dlouholeté členy své koncertní kapely včetně bubeníka Kevina McGowana a baskytaristy Tarka Laymana. Narozdíl od dřívějších alb se na produkci Blood Harmony podílel texaský hudebník Tyler Bryant (rovněž Rebeččin manžel).

Larkin Poe založily Rebecca a Megan v roce 2010 po rozpuštění předchozí „rodinné“ skupiny Lovell Sisters, kterou měly spolu se svojí starší sestrou Jessicou. Do dneška vydaly sedm studiových desek. V roce 2018 byly nominovány na Grammy za Venom & Faith v kategorii Nejlepší současné bluesové album. Larkin Poe bylo jméno jejich prapraprapradědečka, který byl příbuzný s Edgarem Allanem Poem.