fbpx

Koncert: Lucie – České Budějovice

28/11/2023

20:00


Budvar aréna

Františka Antonína Gerstnera 7, České Budějovice

Koupit vstupenky

Na podzim příštího roku to bude 30 let, kdy kapela Lucie vydala dnes už ikonické album Černý kočky mokrý žáby, které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28. listopadu 2023 v Českých Budějovicích, 1. prosince 2023 v Brně a 7. prosince v Praze.

Svoje třetí studiové album vypustila Lucie do světa na podzim 1994. Zásluhu na zřejmě nejtvrdší nahrávce kapely měl producent Ivan Král. Osobitý muzikant, který hrával mimo jiné s Patti Smith, produkoval většinu písní a slyšet je v nich i jeho kytara. S Lucií se potkal ještě i na dalším albu Pohyby. Sestavu ve studiu oproti původnímu složení kapely pozměnila i hostující zpěvačka Lenka Dusilová.

Černý kočky mokrý žáby patří k nejúspěšnějším nahrávkám Lucie, prodalo se jí přes sto tisíc kusů. Ocenění se albu dostalo i od akademiků hlasujících v Cenách Anděl, Lucie bodovala v kategoriích album, skladba, produkce a zvuk – a v roce 2011, ve dvacátém ročníku ankety, označily Ceny Anděl Černý kočky mokrý žáby dokonce za album dvacetiletí.

Na třech chystaných koncertech uslyší publikum Černý kočky mokrý žáby naživo od začátku do konce – od úvodní skladby Krev a r’n’r až po závěrečný hit Sen. A mezitím si můžou lidé s kapelou zopakovat skladby jako Ľaura, Štastnej chlap, nářez Stotymegavarys i píseň Amerika, která původně vznikla pro stejnojmenný film Vladimíra Michálka na motivy Kafkova románu.

Na živé přehrání alba Černý kočky mokrý žáby naváže Lucie dalšími hity, mezi nimi zazní Medvídek či Chci zas v tobě spát. Předvánoční koncerty tak slibují téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie. V podání nejen samotné kapely, ale i jejích hostů a přátel. K Davidu Kollerovi, Robertu Kodymovi, P.B.CH. a Michalu Dvořákovi se přidá, stejně jako před třiceti lety, například Lenka Dusilová. Poctu chce Lucie vzdát už zesnulému producentovi a výraznému muzikantovi Ivanu Královi. Minisérie tří halových vystoupení je nadlouho jedinou příležitostí, kdy je možné Lucii slyšet na samostatných koncertech. Žádné jiné neodehraje letos ani v roce 2024.