fbpx

Koncert: Milky Chance

02/12/2022

20:00


Forum Karlín

Pernerova 51, Praha

Koupit vstupenky

Od průlomového hitu Stolen Dance po nejnovější hymnu Synchronize, němečtí Milky Chance jsou bez nadsázky globálními vyslanci dobré nálady. Jejich optimistický indie pop se nebojí ani závažnějších témat, které ale dvojice Clemens Rehbein a Philipp Dausch pokaždé zpracuje hodně lehkou rukou. Po vyprodaném koncertu, který nám udělal radost těsně před pandemickou přestávkou, se nyní Milky Chance vrací.

Chytlavé riffy, svěží vokály, groovy poryvy a neodolatelné beaty, Milky Chance měli recept, jak si své posluchače omotat kolem prstu, od samého začátku. Když tak do světa vypustili Stolen Dance, o globální odezvu bylo postaráno. Svůj rukopis si zachovali dodnes, s každým novým songem ho ale příjemně obměňují. Výsledek je nicméně pořád totožný – a je to dobře, protože oním výsledkem je rozradostněné publikum.

Milky Chance patří k nejméně nápadným hvězdám současnosti, z jejich tvorby je stále cítit přátelské napojení obou hudebníků, kteří spolu skládají radostné písničky. A ty jsou na první poslech chytlavé, ale zároveň vynalézavé – stačí si uvědomit, kolikrát během jednoho songu Milky Chance mění rytmus, ale i náladu songu. Platilo to o debutu Sadnecessary a zajisté to bude platit i o novém, čtvrtém albu, na kterém kapela pracuje. A jaký je váš recept na dobrou náladu?