fbpx

Koncert: Mireille Mathieu

10/12/2023

20:00


Kongresové centrum Praha

5. května 1640/65, 140 21 Praha 4-Nusle

Koupit vstupenky

Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu patří ve svém žánru mezi nejzářivější světové hvězdy. Během své šedesátileté kariéry si zpěvačka zamilovala Česko a Češi si na oplátku zamilovali ji. Ostatně lásce je věnováno i aktuální světové turné s názvem ANNIVERSARY TOUR – 60 YEARS OF LOVE. Na jediný letošní pražský koncert Mireille Mathieu se fanoušci mohou těšit 10. prosince 2023, odehraje se v Kongresovém centru.

Mireille Mathieu působí na hudební scéně od 60. let 20. století. Svou hudební tvorbu zasvětila žánru šansonu, je tak přímou nástupkyní a pokračovatelkou odkazu legendární Édith Piaf. Během své neuvěřitelné kariéry nazpívala přes 1 200 písní ve 12 jazycích a celosvětově prodala přes 200 milionů hudebních nosičů. Na svém kontě má duety s největšími pěveckými hvězdami jako Paul Anka, Charles Aznavour, Tom Jones, Julio Iglesias a řadou dalších. Její písně jako Mon Credo, Acropolis Adieu či Santa Maria de la Mer se nesmazatelně zapsaly do hudební historie.

Aktuální koncertní turné s názvem 60 YEARS OF LOVE přinese fanouškům to nejlepší ze šesti dekád úspěšné hudební dráhy této zpěvačky. Jelikož na sobě šansoniérka neustále pracuje a trénuje svůj hlas, drží se dodnes na hudebním vrcholu. „To, že stále koncertuji, je dáno tím, že jsem vždy byla a budu sama sebou. Celý život dělám, co miluji, tedy zpívám. Zpěv je pro mě jako kyslík, je mou přirozeností,“ vysvětluje zpěvačka.

Slavík z Avignonu, jak se Mireille Mathieu přezdívá, dává do každé písně kus své srdečnosti a nadcházející pražský koncert, který se uskuteční 10. prosince, nebude výjimkou. Jedinečnou atmosféru večera prostoupeného šansonem podtrhne doprovod francouzského orchestru, který samozřejmě přijede s Mireille Mathieu.