fbpx

Koncert: My Chemical Romance

11/06/2022

19:00


O2 arena

Českomoravská 17, Praha

Koupit vstupenky

Fanoušci americké rockové kapely se konečně dočkají! Po svém návratu na scénu v roce 2019 zavítají My Chemical Romance do Prahy, kde 11. června 2022 vystoupí v O2 areně. Ačkoli kapela už šest let nevydala nové album, jistě si rádi připomenete naživo její největší hity.

Speciálním hostem My Chemical Romance bude švédská rocková skupina Eclipse, která se v Česku poprvé představí širšímu publiku. V posledních letech se díky albům Paradigm a Wired a singlům Viva La Victoria a Twilight etablovala na kapelu koncertující na těch největších festivalech po celém světě. Kromě toho hostovali na koncertech hvězd jako Scorpions, Alice Cooper nebo Aerosmith.

Pořadatelé oznámili také dalšího výjimečného hosta koncertu Manon Muert. Členové skupiny Vojtěch Pejša (kytara, zpěv), Kateřina Elznicová (zpěv, kytara), Jiří Bendl (bicí) a David Tichý (syntezátory a klavír) pocházejí z malého města Rakovník západně od Prahy. Inspirace britským shoegaze hnutím z počátku 90. let a kapelami jako My Bloody Valentine, Lush, Ride nebo Slowdive jednoznačně pomohla formovat zvuk kapely. Přestože se inspirovali, znějí dostatečně originálně na to, aby svou hudbou vynikli.  Jiskřivé písně tvořené jemnými a transcendentními vokály, hypnotickými basovými linkami, rozvíjejícími se bicími a reverbovanými kytarami jsou poznávacím znamením tohoto mladého kvarteta z České republiky.