fbpx

Koncert: Nilüfer Yanya

22/10/2022

20:00


Rock Café

Národní 20, Praha

Koupit vstupenky

Do Prahy přijíždí londýnská indie-rocková hudebnice Nilüfer Yanya, vystoupí v klubu Rock Café. Fanouškům naživo představí svou hudbu, jež odolala vábení popového mainstreamu. Své první tracky sdílela na Soundcloudu v roce 2016 a už tenkrát vzbudila pozornost ostrovních médií. Debutovou desku vydala o tři roky později a její novinka Painless budila velká očekávání.

Tajemná i se srdcem na dlani. Miss Universe, debut londýnské indierockové hudebnice Nilüfer Yanya, patřil v roce 2019 k největším překvapením. Na albu svůj styl kombinující poprock s jazzem a psychedelickým soulem doprovodila o propracované, osobní texty. Také druhá deska Painless dokazuje, že Yanya nevolí pohodlné cesty. Album je totiž mnohem temnější než debut, přesto nenavozuje sklíčenost a je radost ji poslouchat.

Bohatě strukturované písničky tentokrát dávají větší důraz na kytary, nebojí se komentovat nepříjemné pocity a sypat sůl do ran, jejich poslech je ale nakonec radostný. Možná za to může klidný autorčin hlas, možná to, jak jsou rytmicky strhující a velmi často i překvapivé. Stačí si poslechnout hit Stabilise. Pokud to takhle půjde dál, je možné, že tohle je poslední šance vidět Nilüfer Yanyu v komorním klubovém prostředí.