fbpx

Koncert: Only The Poets

07/08/2022

19:30


Žluté lázně

Podolské nábřeží 3/1184, Praha

Koupit vstupenky

Na evropské turné si je vybral samotný Louis Tomlinson z One Direction a společně vyprodali pražský koncert ve Foru Karlín během několika minut. Teď se Only The Poets, jedna z nejnadějnějších mladých nezávislých poprockových kapel, vrací do Prahy na svůj první samostatný koncert. Ten se odehraje pod širým nebem 7. srpna 2022 ve Žlutých lázních v rámci koncertní série My Kind of Summer.

Dali se dohromady během studií v britském městě Reading a už během školy začali objíždět Anglii a koncertovat. Už v roce 2018 si je na tour přizvali indie oblíbenci The Coasts. V té době měli venku pouze několik singlů v čele se skladbou Ceasefire, o které zpěvák Tommy Longhurst prozradil: „Než jsem začal skládat písně pro kapelu, soustředil jsem se na zkoumání vlastních pocitů. Teď si víc hraju s indie rockem, nesnažím se vytvořit nový žánr, ale vzdát hold oblíbeným kapelám jako Blur, Oasis nebo Arctic Monkeys.“

Láska k britské kytarové scéně se projevuje hlavně během živých vystoupení, kde se indie pop Only The Poets proměňuje v živelnou rockovou show.