fbpx

Koncert: Pearl Jam

22/07/2022

20:00


O2 arena

Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9

Koupit vstupenky

Kapela Pearl Jam, jež pochází z amerického Seattle, oznámila sérii koncertů a na seznamu zastávek nechybí ani Praha. Skupina Pearl Jam vznikla v roce 1990 a je považována za jednu z nejpopulárnějších rockových kapel nejen devadesátých let. Jejich jméno je úzce spojeno s hnutím grunge.

Kapelu založili členové skupiny Mother Love Bone Jeff Ament a Stone Gossard společně s kytaristou Mikem McCreadym a bývalým bubeníkem Red Hot Chili Peppers Jackem Ironsem. Nahráli pár demo skladeb, nicméně jim chyběl zpěvák. Tím se stal surfař ze San Diega, Eddie Vedder. Velmi brzy pak vznikly základy prvních písní Alive a Once.

Debutová deska Ten vyšla už v roce 1991 a měla obrovský úspěch. Následovala alba Vs., Vitalogy a další. Kapela má na svém kontě celkem 11 studiových alb, 15 živých nahrávek, 3 kompilace a řadu oficiálních bootlegů. Do České republiky přijíždějí Pearl Jam pošesté. Poprvé se tu představili 15. listopadu 1996 na turné k desce No Code. Naposledy pak zavítali do pražské O2 areny před dvěma lety.

Jako předkapela se představí White Reaper. Poslední z velkých rockových kapel – nebo možná jen první z velkých nových kapel – rychlá, hlasitá, nabušená a drzá kapela, která čerpá hudební inspiraci ze stejné studnice, která nám dala nekompromisní zvukové hity Van Halen a power punk Ramones s větší než malou příměsí dobrodružného pop-rocku Cheap Trick. White Reaper především odhodlaně dělají hudbu, která po vás chce, abyste si zesílili autorádio a jeli rychle.