fbpx

Koncert: ROLE MODEL

17/08/2022

20:00


Rock Café

Národní 20, Praha

Koupit vstupenky

Za uměleckým jménem Role Model se skrývá třiadvacetiletý hudebník Tucker Pillsbury, který se ve své indiepopové tvorbě vyrovnává s celou škálou vlastních emocí. Začínal na SoundCloudu jako rapper, ale během střední se rozhodl pro citlivý alternativní pop. V jeho hudbě se nadále odráží vliv hudebníků jako Brockhampton nebo Tyler, The Creator.

První EP Arizona in The Summer inspirované vlastními depresemi a úzkostmi vydal v roce 2017. Úspěch mu brzy zajistil smlouvu u labelu Mad Love vedeným producentem Benny Blancem. Role Model spolupracoval i s novozélandskou hudebnicí Benee a nahrál cover hitu The Climb od Miley Cyrus. Na studiové album si však musel ještě počkat.

Debutová deska Rx vyšla letos v dubnu a opět vychází z Tuckerova života: „Přestože si rád užívám samotu, minulý rok byl opravdu něco. I ty nejsilnější povahy si sáhly na dno. Celý rok jsem žil sám a došel jsem do bodu, kdy potřebuji pomoc. Nakonec jsem potkal lásku, díky které se mi podařilo tohle období lépe překonat. Ten zoufalý moment, kdy klečíte a prosíte o něco nebo někoho, kdo vám pomůže, skvěle navozuje celé album.“ Nyní se na písně z desky odehrané naživo mohou těšit čeští fanoušci.