fbpx

Koncert: RÜFÜS DU SOL

13/08/2022

20:00


Forum Karlín

Pernerova 51, Praha

Koupit vstupenky

Trio RÜFÜS DU SOL přiveze v létě do Prahy jedno z nejlepších živých vystoupení ve světě elektronické hudby! Australané Jon, James a Tyrone, známí po celém světě jako RÜFÜS DU SOL, vytvářejí jedinečné elektronické zvuky, které vás přenesou do jiné dimenze. Vyznačují se výjimečnou energií – fúzí instrumentální citlivosti a reflexivní taneční produkce, kterým nikdo neodolá.

Jejich debutové album Atlas (2013) a jeho nástupce Bloom (2016) upoutaly pozornost publika z celého svět. Kapele tak zajistily vystoupení na mezinárodních hudebních festivalech. Během pandemie trio vydalo nahrávku Live from Joshua Tree, set nahraný během jediné hodiny v kalifornské poušti. Vydání představovalo jakousi očistu před premiérou nového studiového alba Surrender. Během pobytu v Joshua Tree spolu trio trávilo každičký moment. Vybudovalo si tak pouto, které necítilo od maratonu psaní na Bloom a Solace. Obklopení přírodou je běžnou praxí týmu, který čerpá inspiraci jak z přírody, tak ze současných umělců. Mezi přiznané inspirace patří umělci jako Moderat, Jon Hopkins a Bicep.

Doba přípravy nového alba umožnila klidné dolaďování materiálu a nalezení prostoru pro jeho organizaci. Tak se zrodilo album Surrender, které budete moci slyšet živě ve Foru Karlín 13. Srpna v rámci Surrender Tour.