fbpx

Koncert: The 1975

14/03/2024

18:00


Sportovní hala Fortuna

Za Elektrárnou 419/1, Praha 7

Koupit vstupenky

Jeden z headlinerů rekordního Rock for People 2023 se vrací do Česka. Britská kytarová senzace The 1975 po skvělé show na královéhradeckém festivalu opět vystoupí v Praze, a to na jaře roku 2024. Tentokrát dorazí v rámci své celoevropské tour Still… At Their Very Best. Dne 14. března 2024 pod hlavičkou série Rock for People Concerts odehrají svůj koncert ve Sportovní hale Fortuna na pražském Výstavišti.

Kapela The 1975 vznikla v roce 2002 ve Wilmslow nedaleko Manchesteru a mají na kontě pět studiových alb, z čehož poslední Being Funny in a Foreign Language nahráli v roce 2022. Album topovalo britské hitparády a skupina s ním odehrála svoje největší tour. Ať už je to fanoušky zbožňovaná rozervaná image frontmana Healyho, nebezpečně chytlavé texty nebo hudební preciznost, je jasné, že tito muzikanti patří mezi největší celosvětové hvězdy.

The 1975, kteří jsou známí svým jedinečným zvukem a kreativními vystoupeními, se stali jednou z nejžádanějších skupin na světové scéně. Jsou navíc proslulí svým širokým rozsahem skrze hudební žánry. Angličtí rockeři koketovali s nablýskaným popem, anarchistickým punkem, drsným garážovým rockem, elektro-funkem i country. Svým pronikavým písničkářstvím a promyšlenými texty si kladou existenciální otázky týkající se sebepoznání, nihilismu, sexu, klimatických změn, duševního zdraví, závislosti či postmoderny.
 
Being Funny in a Foreign Language je pro The 1975 tak trochu obřad. Po dvou letech v pandemii, kdy se technologie staly prostředkem ke zvládnutí izolace, se zdálo, že svět, i kapela sama, hledají syrové, reálné momenty. Being Funny se o to také pokouší, přičem se vyrovnává s láskou a ztrátou v postinternetovém věku. Zpěvák, který je navíc už čtyři roky čistý od heroinu, nechal krizi identity za sebou a cítí se zcela usazený ve své kariéře textaře, zatímco kytarista Adam Hann má první dítě. Kapela dospěla a v mnoha ohledech se zklidnila.