fbpx

Koncert: The 502s

10/12/2023

20:00


Rock Café

Národní 20, Praha

Koupit vstupenky

Kapela The 502s přináší sluneční energii floridských pláží kamkoliv přijede. Jejich čirá energie jim vysloužila nálepku nejradostnější kapely na světě. Hit Just A Little While se stal jednou z nejvirálnějších písní konce roku 2021 a v žebříčcích se držel ještě několik měsíců. Indiefolkoví The 502s vystoupí 10. prosince 2023 v pražském klubu Rock Café.

Cesta orlandské formace započala v momentě, kdy si zpěvák Ed Isola koupil na střední za 100 dolarů banjo a obvolal několik svých přátel, kteří dodnes tvoří sestavu jedné z nejnadějnějších indiefolkových kapel současnosti. Jméno The 502s si vybrali podle adresy domu, kde se scházeli a kde svým nejbližším poprvé představovali vlastní skladby. První úspěch zaznamenali ještě před vydáním prvního EP. Díky svému talentu se jim podařilo zvítězit v lokální soutěži začínajících kapel a zajistit si slot na Okeechobee Music & Arts Festival, kde představili skladby z debutové desky Because We Had To (2018).

Největší úspěch jim o tři roky později přinesla virální skladba Just A Little While z druhého alba Could It Get Any Better Than This, která díky TikToku vystřelila k milionům posluchačům. Píseň doputovala na 4. místo ve folkových playlistech na Spotify a top desítku neopustila několik měsíců. Bodovala také v žebříčku Billboard’s Hot Rock and Alternative. Jejich vyprodané koncerty napříč Amerikou i Evropou a nadšené ohlasy fanoušků potvrzují, že jakmile jednou uvidíte The 502s naživo, už vás tahle pozitivní parta nepustí.