fbpx

Koncert: Thievery Corporation

07/07/2022

20:00


Žluté lázně

Podolské nábř. 3/1184, Praha 4

Koupit vstupenky

Od zásadního elektronického debutu Sounds from the Thievery Hi-Fi uplynulo 25 let, ale hudba Thievery Corporation je dnes snad ještě aktuálnější než kdy předtím. Duo hudebníků a producentů Roba Garzy a Erica Hiltona vystoupí 7. července 2022 v pražských Žlutých lázních v rámci série koncertů My Kind of Summer.

Rob a Eric se potkali na washingtonské punkové scéně, jejich láska k brazilské hudbě a acid jazzu je přivedla k elektronické lounge-friendly hudbě, ve které dokázali spojovat všechny své oblíbené vlivy přes trip-hop, reggae nebo dub. Stali se tak jednou z nejinspirativnějších kapel, z níž dodnes čerpá řada dalších hudebníků. V nulté dekádě jejich zvuk expandoval a přibral vokály a živé nástroje. Největší úspěch zažili v roce 2000 spolu s deskou ovlivněnou bossa novou a soulem Mirror Conspiracy. Na následné The Richest Man in Babylon (2002) zase začali být hlasitě političtí, když se vymezili proti tehdejším válkám a přiznaně oslavovali všechny světové kultury. 

Thievery Corporation vždy vydávali pod svým vlastním labelem, dostali tak svobodu a možnost udržet si svůj badatelský přístup k vlastní tvorbě, který si hlídají dodnes. Bylo pro ně vždy důležité držet se zásad DIY inkluzivního nahrávání, které přibližovalo okrajové hudební žánry mainstreamu.