fbpx

Koncert: Worakls Orchestra

14/10/2023

20:00


Forum Karlín

Pernerova 51, Praha

Koupit vstupenky

Producent, skladatel a dirigent svého vlastního orchestru. Přes klasické hudební vzdělání to Kevina Rodriguese vždy táhlo k elektronické hudbě. Začínal jako DJ, později se dal na autorskou tvorbu. Jeho dva světy se spojily v roce 2019, kdy vydal debutové album Orchestra – a už na první turné vyjel rovnou s celým orchestrem. Teď se francouzský projekt Worakls Orchestra představí 14. října 2023 ve Foru Karlín.

Unikátnost zvuku Worakls vychází z kombinace housové elektronické produkce a klasické instrumentace. Jeho zasněné beaty dokonale ladí s patnáctičlenným hudebním tělesem. O svých skladbách sám Rodrigues mluví jako o barevných filmových plochách, které beze slov vyprávějí příběhy plné emocí. Na pódiu se z autora proměňuje na dirigenta jedinečného orchestru ­­– koncerty Worakls Orchestra jsou elegantním zážitkem krásným nejen na poslech, ale i pohled.

Worakls se také věnuje klimatickému aktivismu, spolu s francouzským ekologem a novinářem Hugem Clémentem je spoluorganizátorem charitativního festivalu Ocean Fest. Pro jeho filmové dokumenty také skládá hudební doprovod. S aktivistkou Camille Etienne spolupracuje na akcích proti výstavbě plynového potrubí ve východní Africe (EACOP). I merch Worakls Orchestra vždy vzniká ve spolupráci se značkami, které dbají na udržitelnost.