fbpx

Koncert: You Me At Six

22/11/2024

20:00


Archa+

Na Poříčí 1047/26, Praha

Koupit vstupenky

Britská rocková stálice You Me At Six uzavře svou dvacetiletou kariéru posledním turné, v rámci kterého odehraje i poslední koncert v Česku. Kapela se rozhodla ukončit svou činnost právě po sérii vystoupení s nejnovější deskou Truth Decay a po jejich odehrání se plánují oficiálně rozpadnout. Skupina vystoupí 22. listopadu 2024 v multifunkčním prostoru Archa+ v rámci série Rock for People Concerts.

Britská kapela ve složení Josh Franceschi (zpěv), Max Helyer (kytara), Chris Miller (kytara), Matt Barnes (basa) a Dan Flint (bicí) přišla s posledním albem Truth Decay, po kterém se rozhodla skončit, aby vzdala hold sama sobě a své dlouholeté kariéře. Pětice ve svých skladbách nechává promlouvat rockové a corové vlivy kapel, jako jsou blink-182, Incubus, Thrice nebo britští Arctic Monkeys.

Ke konci své kariéry si kapela uvědomila, že pokud chce nahrát tu nejlepší punk-pop-rockovou desku, musí být emocionálně co nejupřímnější a musí se postavit bolesti čelem. I proto se kapela rozhodla nazvat album Truth Decay. Téma, které se táhne celou deskou, je otázka pravdy, jejího překrucování a manipulace. Truth Decay je zvukem kapely oslavující scénu, kterou pomáhala budovat, a zároveň ukazuje, kam až dokáží jako hudebníci zajít. You Me At Six v nahrávkách dávají jasně najevo, že jsou na vrcholu své nejlepší formy – vědí odkud
přišli a kam směřují.