fbpx

Lemarket 2023

09/12/2023 — 10/12/2023


Národní dům na Smíchově

nám. 14. října 82/16, Praha

Koupit vstupenky

Lemarket, moderní tržiště, které objevuje, představuje a podporuje českou tvorbu, letos slaví 10 let. Jako oslavu svého výročí připravuje dosud největší ročník, který 9. a 10. prosince 2023 zaplní prostory Národního domu na Smíchově. Ke spolupráci si přizval malostranský obchod ONES Concept Store. Společně představí veřejnosti téměř 200 lokálních značek, designérů a umělců. Vedle marketu ve dvou patrech domu čeká návštěvníky také gastro zóna, příjemná hudba i bohatý doprovodný program.

S mottem 10 let spolu! chystá Lemarket na ploše 5 000 m2 svůj dosud největší ročník. Přízemí Národního domu na Smíchově bude pod záštitou malostranského obchodu ONES Concept Store prezentovat výběr 60 českých a zahraničních designérů a umělců, první patro pak nabídne pod kurátorským výběrem Lemarketu přes 120 lokální tvůrců. Návštěvníci tak budou moci objevit téměř 200 značek z oblastí módy, kosmetiky, šperků, doplňků do bytu, dekorací, dětského oblečení a hraček, poctivých delikates, papírenských skvostů nebo potřeb pro čtyřnohé kamarády.

ONES Concept Store v přízemí nabídne současný český a zahraniční design. Módu zastoupí Hana Frišonsová, Nikola Zezulová, ADVA Studios, Zdeňka Imreczová nebo Buffet Clothing. Šperky vystaví Eliška Lhotská, Eva Ružičková, Ela Chroust, Kateřina Reich nebo Klára Šípková. Své ilustrace ve spojení s produktem nabídne Maria Makeeva Ateliér nebo Léna Brauner. Porcelánové produkty a umění ukáže Artistka, Helena Patelisová nebo Český porcelán. Módní doplňky přinese ADEMI, .about leather, Fernando Echeverria, KRAS nebo optiqa. A designové produkty nabídne Bohemian Rugstory, BRO a Maison Vunka. Vůbec poprvé se zde také představí značka betonového nábytku a doplňků CULTO.

V prvním patře Lemarketu pak nebudou chybět stálice lokální scény jako oblečení City Folklore, Jen Se Leje, Oneday nebo kosmetika Jagaia, vonné studio Perfumed Prague a Havlíkova přírodní apotéka. Objeví se i nové značky jako šperky EVA BRZO nebo keramika od KABOceramics.

Návštěvníci se mohou těšit na dobroty z kaváren Sweet & Pepper Days, Onesip Coffee, Dvakrát Dva, pekárny La forme, cukrárny V cukru, pekařství Epifany patisserie a budou moci ochutnat raw delikátní dezerty od Len’s Delights, sushi sendviče od Neko onigirazu, párky v rohlíku od Rooster sausage gourmet, asijské fusion speciality z bistra Národní 38 nebo kombuchu od JZT Ferments.