fbpx

Metronome Prague 2023

22/06/2023 — 24/06/2023


Výstaviště Praha

Koupit vstupenky

Největší metropolitní hudební událost roku, Metronome Prague, letos na plné obrátky poběží od čtvrtka 22. června do soboty 24. června na Výstavišti Praha. Už ve středu 21. června čeká návštěvníky zahajovací koncert. Aktuální ročník nabídne 4 venkovní a 3 vnitřní scény, 80 vystoupení, více než 300 účinkujících a přes 100 hodin té nejlepší muziky. Kromě hudební produkce se chystá také doprovodný program, tentokrát na téma „odvaha” a gastro sekce s kvalitním jídlem a nápoji z různých světových kuchyní.

Metronome Prague 2023 odstartuje 21. června v 18 hodin koncertem Davida Kollera, na který naváže vystoupení ukrajinského dámského uskupení Queens Orchestra. V třídenním programu září velká zahraniční jména – Jamiroquai, Aurora, ZAZ, Editors, Moderat, Emily Burns či White Lies. Představí se také tuzemská a slovenská scéna – Midi Lidi & Laco Lučenič, Jana Kirschner, Monkey Business se speciálním setem se členy J.A.R., Zrní a další.

Všechny tři festivalové dny rozjede TREE STAGE s nejnovějšími hudebními objevy a postupně se k ní přidají další stage. Hlavní venkovní scény METRONOME STAGE a PARK STAGE představí největší festivalové hvězdy. Venkovní amfiteátr, ČT FONTÁNA STAGE, nabídne každý den několik koncertních speciálů, které pořadatelé akce připravili společně s českými a slovenskými hudebníky. Letos budou přes den a následně v noci k dispozici tři kryté scény, na kterých se bude končit mezi třetí a pátou hodinou ranní: Tradiční MOOON CLUB a poprvé BEATS FOR METRONOME CLUB POWERED BY EVROPA 2 – připravený ve spolupráci s největším festivalem taneční hudby u nás Beats for Love. Na pódiu se během tří dnů vystřídá řada domácích i zahraničních DJs, například David Penn, EKG, Priest, Martin Gredner, ProggyBoy, Dominik Gehringer, Junior Jan ad. Druhou novinkou je RAP CLUB, v němž se představí například PSH live band, Kelvyn Colt, Frosti, Sawsane, Pio Squad nebo Supercrooo.

Doprovodný program

Mezi jednotlivými hudebními sety jsou návštěvníci každého věku zváni na doprovodný program Metronome Fair na téma „odvaha“. Jeho součástí budou živé podcasty, venkovní instalace, filmové produkce, speciální programy pro děti, divadla, workshopy a mnoho dalšího. Můžete si tak zahrát například únikovou hru, projít virtuální realitou, nahlédnout na festival shora z vyhlídkového kola, natrénovat masáž srdce, zahájit boj se stresem, hledat úplně nové kešky a zatančit si hip hop. Speciální zónu o odvaze chystá Český olympijský výbor, který představí odvážnou sportovní gymnastku a trenérku Věru Čáslavskou.

Pořadatelé Metronome Prague přichystali spolu s dalšími českými uměleckými institucemi mimořádné venkovní expozice, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a novinkou je, že živě se z místa pražského Výstaviště budou natáčet podcasty. Vysílat budou například Čestmír Strakatý s Prostorem X, Pastoral Brothers, Dobrovský & Šídlo, My děti s odvahou a další. Návštěvníci nepřijdou ani o debaty na aktuální témata například Nadační fond nezávislé žurnalistiky představí kurážná média, profesor Andrej Borisovič Zubov a Libor Dvořák promluví o dějinách Ruska očima dnešních dní, Margit Slimáková o odvaze starat se dobře o své tělo a podobně.