fbpx

Metronome Prague 2024

20/06/2024 — 22/06/2024


Výstaviště Praha

Koupit vstupenky

Metronome Prague 2024 událostmi nabitým programem potěší hudební nadšence napříč žánry. Ti, kteří na Výstaviště Praha od 20. do 22. června 2024 zamíří za elektronickou hudbou, si naplno užijí mimořádně intenzivní dávku unikátních beatů mezinárodních hvězd, jako jsou Kosheen, The Blaze, Marc Rebillet nebo Zimmer90. Bohatý line up letošního Metronome Prague láká i na další velká jména, například Raye, Michaela Kiwanuku nebo Milky Chance. Na celkem čtyřech pódiích vystoupí více než 70 umělců.

Na main stage a electro stage vystoupí především zahraniční elektronická jména. Ve čtvrtek to bude nálož elektronické hudby v podání bristolské kapely Kosheen, která na main stage představí speciální show 25 years of Kosheen. Čtvrteční program doplní například francouzský Vitalic, který se proslavil mimo jiné remixováním a spoluprací s umělci jako Daft Punk, Björk nebo Indochine a vizuálními efekty, jimiž posouvá hranice elektronického koncertního zážitku. Nebude chybět ani britský Duskus, známý svými živými vystoupeními plnými energie.

Páteční program ozdobí originální osobnosti, k nimž bezpochyby patří elektronický extrovert Marc Rebillet – vystoupí na main stage II. Jeho hudba spojuje žánry elektroniky, funku, R&B a experimentálního zvuku. Na cestu do zcela ojedinělých zvukových krajin disca a indie se na elektro stage vydá duo Zimmer90. Svou originální tvorbu představí i francouzská zpěvačka a skladatelka Eugénie, která na hudební scéně také není nováčkem. V hudbě kombinuje mainstreamový pop s alternativním zvukem a vizuálním zpracováním. Z elektro stage v pátek zazní pulsující hudba dalších výtečných interpretů, například maďarské kapely Aurevoir, DJ Sofie Kourtesis nebo z tuzemské scény DJ Viiita (Desperado).

Žhavě současná podoba elektronického hudebního světa ovládne sobotní program. Publikum u main stage zaručeně rozpohybuje například audiovizuální show francouzských hvězd elektronické scény The Blaze. Elektro stage přivítá Art School Girlfriend, pro kterou je typický mix elektronické a živé hudby, drsný alt a zvuk ze syntetizátorů, který na koncertech často doplňují živé bicí a kytary. Vystoupí také irští Le Boom, francouzský French 79 nebo španělský umělec Salome.

Premiéry a výročí

Exkluzivní premiéra na Metronome Prague čeká zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye, která si z letošního předávání Brit Awards odnesla domů hned šest ocenění. Poprvé se v Praze představí také Marc Rebillet se svou originální energickou show bez předem stanovených pravidel. Splněným snem návštěvníků i pořadatelů festivalu je i další premiéra – od francouzského dua The Blaze se čeká nezapomenutelný zážitek pro oči i uši! S čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu se do Prahy vrátí londýnský zpěvák s ugandskými kořeny Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény.

Své místo ve festivalovém areálu bude poprvé mít speciální podcast stage plná zajímavých osobností a témat. Návštěvníci si naživo poslechnou třeba podcast K.O., ve kterém je osloví Oto Klempíř, podcast My děti ze stanice 2020 Jana Bicana, Fakta X, Nový svět, Čestmíra Strakatého nebo dvojici Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Kristina Kratochvilová se bude věnovat tématu Budoucnost hudby, připraví sérii rozhovorů, do nichž si každý den pozve hosty z hudební oblasti.

Narozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti. Prvním je britská ikona elektronické hudby kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry. Součástí velkoryse pojatého koncertu bude premiéra duetu Sian Evans s Aiko. Kosheen tak poprvé spojí své síly s lokálním interpretem. Číslovka 25 je jedním z důvodů, proč si Kosheen vybrali právě zpěvačku Aiko – narodila se totiž v roce, kdy kapela začínala.

Velkolepě na Metronome Prague 2024 oslaví sedmdesátiny Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. V průřezové show se k němu připojí Pražský výběr, Český národní symfonický orchestr, Jiří Korn, Vladimír 518 a mnoho dalších. Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian MedjMedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl za album roku November 2nd, We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších.

Nabitý line up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Dadi Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizyy, Annet X spolu s Nobodylisten.