fbpx

Mime Fest

14/09/2022 — 17/09/2022


Polička

Koupit vstupenky

Ve dnech 14. až 17. září 2022 se uskuteční 11. ročník tradičního festivalu pantomimy. V Poličce se tentokrát představí umělci hned ze tří kontinentů. Jejich vystoupení nabídnou pestrou škálu pohybového divadla a mimického umění od grotesky či klaunérie až k futuristickému spojení pantomimy s nejmodernějšími technologiemi. Program obohatí také několik představení pro děti a ohňová show.

Program Mime Festu přináší téměř výhradně one man show. Zahajovacím představením je novinka Laterny magiky Národního divadla inspirovaná dílem Karla Čapka R. U. R. nazvaná Robot Radius. Představí se v ní Radim Vizváry jako poslední člověk na zemi, kterou ovládají roboti. Živý hudební doprovod obstará rocker Michal Pavlíček.

Z Nového Zélandu přicestuje Trygve Wakenshaw se svou one man show Nautilus, která je poklonou lidské představivosti. Jižní Ameriku na festivalu reprezentuje argentinský klaun Cenizas – Agustín Catriel Soler s programem Reudos, který už v mnoha zemích světa slavil úspěch. Dalším zahraničním hostem bude Benoît Turjman, jehož si diváci Mime Festu jistě pamatují již z roku 2019. Opět přijíždí v roli popleteného souseda, kterému se přezdívá francouzský Mr. Bean. Představí pokračování jeho příběhů.

Všichni tři zahraniční hosté patří ke špičkám svých oborů v celosvětovém měřítku, což dokládají jejich ocenění například z New Zealand Comedy Festival nebo prestižního Edinburgh Festival Fringe. Českou tvorbu zastupují kromě zmíněné Laterny magiky také divadlo FysioART s oceňovaným představením pro děti Poutníci po hvězdách, Divadlo Buřt s pohádkou O kóče a pséku nebo Vojta Stolbenko, výrazný talent světového formátu v oblasti Flow arts.

Nebude chybět ani tradiční Mime Evening – slavnostní zakončení festivalu. V jediném večeru vystoupí účastníci festivalu i další hosté s tím nejlepším ze své tvorby ve formě krátkých výstupů.