fbpx

Prague Art Week

09/09/2022 — 15/09/2022


Praha

Praha má svůj art week! Během sedmi dnů představí festival to nejlepší z programu předních pražských muzeí a galerií. Nejširší veřejnosti nabídne desítky vernisáží a výstav, ale také tematický edukativní program za účasti významných osobností z České republiky i ze zahraničí.

Zahájení festivalu se bude konat v pátek 9. září na piazzettě Národního divadla, kde současně proběhne i vyhlášení soutěže o nejlepší NFT, kterou pořádá galerie Artefin. Druhý víkend v září se otevřou dveře významných uměleckých institucí, galerií, soukromých sbírek ale i uměleckých ateliérů po celé Praze zdarma. Během soboty a neděle mohou navíc návštěvníci Národní galerie Praha, Galerie hlavního města Prahy, Kunsthalle Praha, Musea Kampa, DOXu i Rudolfina a dalších těšit na speciální doprovodné programy k výstavám.

Návštěvníci festivalu budou mít také například zcela poprvé možnost vidět výstavu částečně koncipovanou ze soukromé sbírky Havrlant Art Collection, která se soustředí na progresivní umění východoevropského regionu a mladé české umělce. Návštěvníci se také mohou těšit na otevřená umělecká studia a různé doprovodné programy přes tematický a edukativní program, promítání, performance a v Superstudiu na Nové scéně ND.