fbpx

Premiéra: Forman

18/06/2024

19:00


Letní scéna Musea Kampa

U Sovových mlýnů 2, Praha

Koupit vstupenky

Kdo bude další osobností, jejíž život přiblíží inscenace na Letní scéně Musea Kampa? Osvědčený tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou 18. a 19. června 2024 uvede premiéru novinky Forman. V hlavní roli proslulého oscarového režiséra Miloše Formana se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel.

Proč právě Forman? Důvodem je jeho provázanost s Kampou – bydlel hned vedle, ve Všehrdově ulici. A navíc v parku sousedícím s Museem Kampa bylo umístěno zázemí pro natáčení filmu Amadeus, který měl premiéru v roce 1984. Tvůrkyně přitom nechtějí ukázat Formana jen jako režiséra a Čecha, který se prosadil v Americe, ale i jako obyčejného člověka a ukázat, co dělal, když netočil. Chystaná inscenace časově obsáhne život Miloše Formana přibližně od jeho 10 do 47 let. Podobně jako u předchozích úspěšných titulů Meda, Werich a Marta půjde o velmi dynamickou formu, tentokrát ovšem spíše činoherního charakteru.

V rámci téměř rok trvajících pečlivých příprav se Daniela Sodomová s Adélou Laštovkovou Stodolovou vydaly do Ameriky po Formanových stopách. Navštívily legendární hotel Chelsea a byt na Manhattanu, kde žil, a setkaly se i s jeho manželkou Martinou Formanovou.

O hlavní roli se budou dělit Marek Adamczyk a Patrik Děrgel, pro kterého se jedná o vůbec první zkušenost s letní scénou. Spolu s nimi si zahrají Aleš Petráš, Václav Vašák, Roman Blumaier, Kryštof Krhovjak, Nathanael Ruml, Maxmilián Kocek, Matouš Ruml, Daniel Šváb či Stanislava Jachnická.