fbpx

Premiéra: Kněžna

15/04/2024

19:30


Divadlo D21

Záhřebská 468, Praha

Divadelní soubor +/- VeDvou uvede premiéru drobné divadelní hry Kněžna, kterou podle námětu Lumíry Přichystalové napsal Jan Večeřa. Jednoho dne potká Slečna na ulici paní Drahomíru a pomůže jí s nákupní taškou. V ten moment začíná příběh prazvláštního vztahu s rysy severského rodinného dramatu kombinovaného s prvky naprosto odzbrojující absurdity.

Kněžna je divadelní skica, která je vhledem do života a společného soužití dvou žen, jež se potkaly náhodou, ale jejich vzájemné setkání významně ovlivnilo jejich životy. Slečna a paní Drahomíra jsou hlavními hrdinkami životní hříčky, kde soucit, lidská sympatie a snaha vymanit se z osamění střídá citové vyděračství a manipulativní chování. Jedna z dam se potýká s prvními vážnými krizemi svého dosud mladého života a druhá se na sklonku svého vlastního života vyrovnává s krizemi, které už sice prožila, ale jejich důsledky si nese dodnes.

Autorská inscenace inspirovaná skutečnými příběhy a osudy, pojednává o tématech tolerance a odpovědnosti, pochopení či nepochopení druhého, samoty ve stáří, manipulace a všech možných pastech, které přináší navázání úzkého vztahu s jiným člověkem.