fbpx

Premiéra: Přelet nad kukaččím hnízdem

09/12/2023

19:00


Městské divadlo Kladno

Divadelní 1702, Kladno

Koupit vstupenky

Třetí letošní premiéra zavede diváky Městského divadla Kladno do prostředí psychiatrické léčebny. Divadlo totiž uvede dnes již kultovní Přelet nad kukaččím hnízdem, jehož režie se ujal jeden z nejvýraznějších představitelů mladé generace Adam Skala. Slavnostní premiéra proběhne 9. prosince 2023 v hlavním sále MDK.

Je nový chovanec ústavu pro duševně choré Randle Patrick McMurphy zločinec, pacient anebo jen svérázná osobnost vnímající pojem osobní svobody až příliš doslovně? Jisté je, že když se na oddělení zabydlí, rozhýbe to osudy i všech ostatních chovanců̊. A také sestře Ratchedové, která to se všemi myslí tak dobře, až to bolí, se dost zkomplikuje život. Najednou už totiž nestojí tváří v tvář odevzdané partičce zoufalců, ale řadě živoucích individualit, které se hlásí o svoje právo skutečně žít. Přelet nad kukaččím hnízdem v sobě nese kromě sžíravého příběhu i zásadní symboliku totalitní společnosti. Příběh z prostředí psychiatrické léčebny má sice předobraz v románové předloze, proslavil jej však zejména film Miloše Formana s Jackem Nicholsonem v hlavní roli.

Městské divadlo Kladno uvede tuto moderní klasiku jakožto třetí premiéru letošní divadelní sezony a ke spolupráci přizvalo režiséra Adama Skalu. V hlavní roli Randla Patricka McMurphyho se objeví Michael Vykus, sestru Ratchedovou ztvární Jana Zenáhlíková.