fbpx

Premiéra: R.I.E.

07/12/2023

19:30


Jatka78

Bubenské nábř. 306/13, Praha

Koupit vstupenky

Premiéru novocirkusového kabaretu nazvaného R.I.E., neboli Rest In Euphoria / Odpočívej v euforii, o skrytých touhách, vzrušení, euforii a imaginaci připravuje na 7. prosince 2023 soubor Cirk La Putyka s režisérem Rostislavem Novákem ml.

Představení s šestnácti účinkujícími z Velké Británie, Kanady, Dánska, Argentiny, Německa, Francie, Itálie a České republiky nabídne na speciální stupňovité scéně podívanou s mnoha novocirkusovými akrobatickými disciplínami na pomezí kabaretu, burlesky, dekadence, vzrušení, tance, rytmu i nahoty. Hudbu skládá slovenská zpěvačka a producentka Katarzia, která ji v představení také živě zahraje. Kabaret R.I.E. uvede Cirk La Putyka v pražském divadle Jatka78, jehož část bude upravena jako sezení u stolků, celkem jednadvacetkrát do konce prosince včetně speciálního silvestrovského vydání. Představení je nepřístupné mládeži do 15 let.

Inspirací pro R.I.E. se režisérovi stala slavná historie české kabaretní scény počátku 20. století i současný světový kabaret. Inscenace se dotkne i aktuálních témat – od nahoty, přes gender, environmentalismus až po byznys a politiku.

Pro představení si ve velkém konkurzu vybral účinkující z celého světa, kteří jsou mistry svých disciplín: akrobacie pozemní i na laně, čínské tyči, trapéze a kruhu, visu za vlasy, akrobatického i současného tance, práce s loutkami a objekty nebo žonglování. Na vzniku kabaretu se vedle domácích tvůrců podílejí také lidé se zkušenostmi ze Cirque du Soleil.